Kurzy bezpečné jízdy lze spojit i se školením řidičů

Termín: dle dohody

Počet účastníků: min. 5 osob

Kurzy bezpečné jízdy Vás naučí nejen řešit krizové situace, do kterých se můžete v provozu často dostat, ale také jak jim  předcházet. Otestujete si chování svého vozidla a jak je v takových případech nutné správně reagovat. Získáte potřebné návyky a zkušenosti pro bezpečné ovládání Vašeho vozidla při každodenním běžném provozu na silnicích.

Začneme teorií, kde Vás seznámíme se základními pravidly techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích. Připomenete si, co by měl každý řidič vědět o svém vozidle a jak vozidlo reaguje ve výjimečných situacích. Dozvíte se také základní fyzikální zásady, jak působí odstředivé síly na vozidlo, reakční a brzdné dráhy atd. A samozřejmě také jaké existují typy smyků a jak je zvládat.

Další 2 hodiny budete pod dohledem instruktorů na cvičné ploše zkoušet vše, co Vás může na silnici potkat. Naučíte se předejít smyku, jak ovládat vozidlo v případě smyku, vyzkoušíte si délku brzdné dráhy v závislosti na rychlosti a rozdílnosti povrchů. Naučíte se krizové brzdění v nenadálých situacích, vyhýbací manévry, průjezdy zatáčkou, vyzkoušíte si chování vozidla v nebezpečných situacích. To vše se provádí na kluzné ploše, kde se simulují extrémní podmínky v běžném silničním provozu.